Bizi takip edin
Dil Seçimi :
21/07/2024

Yaz ayının gelmesiyle havalar iyice ısındı… E haliyle yaz planları da yavaş yavaş yapılıyor. Peki, sizin yaz ayı için planlarınız ne? Deniz, kum, güneş, piknik… Evet piknik! Peki, piknik diyince aklınıza ilk gelen şey nedir? Temiz hava, doğa, mangal… Evet mangal!  Pikniklerde olmazsa olmazımız mangal, hepimiz için bir keyif, bir gelenektir. Koşacağız, eğleneceğiz, ip atlayıp top oynayacağız, hamak keyfi yapacağız ve tüm bunları yaparken da acıkacağız. O an hepimizin burnuna şöyle mangalda, leziz kokan, karışık çeşnilerle harmanlanmış köfte kokuları gelmez mi? Hem de nasıl… Mangal hepimizin ince çizgisidir, ilk olarak kokusu sürükler bizleri sofra başına… Biliriz ki kokusu güzel olan mangalın üstünde pişen köftelerin tadı da muhakkak güzeldir. Peki güzel kokan köftenin sırrı nedir? Sır tabii! Çünkü biliyoruz ki en güzel lezzetler hep ‘’meslek sırrıdır.’’ Biz sizlerle bi’ sırrımızı paylaşacağız.  Bizce köfteyi köfte yapan, miss kokularla etrafındaki herkesi büyüleyen, aç olmasa bile acıktıran o özel nokta; kesinlikle içindeki baharattır. Hangi baharatların eklenmesi gerektiği kadar miktarı da önemlidir. Unutmayalım ki, işin lezzeti ince detaylarda saklıdır.

Gerçek Köfte Lezzeti, Baharatında Gizli…

Bağdat ailesi olarak sizi bu detaylarla uğraştırmamak için piknik sepetinizde, köfte harcınız bizden! Hem de en pratiğinden, en lezzetlisinden! O zaman sizleri, Bağdat Köfte Harcı ile tanıştırma zamanı. Karabiber, acı toz biber, kişniş, köri ve kimyon baharatlarının yanı sıra; yulaf ezmesi, galeta unu, soğan, sarımsak, maydanoz, tuz ve toz şeker gibi yardımcı malzemeler içermektedir.

Köftede mangal ziyafetiniz için vazgeçilmeyecek bir karışım olacak sizlere. Artık piknik sepetinize, ilk eklenmesi gerekenler arasında bile değil mi? Unutmadan! Köfte harcının sadece mangal ziyafetiniz için kullanılmadığını da belirtmek isteriz. Izgara köfte, hamburger köftesi, kısacası aklınıza gelen her türlü etli köfte yapımında; ayrıca içine ekstradan un ilave edilerek tavuk ve balık kızartılmasında kullanılabilecek bir karışımdır. 

O zaman en lezzetlisinden, keyifli mangal ziyafetleri diliyorum!

Diğer Blog Yazıları
Bağdat Hakkında
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam